Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

Geri

Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri

5199 Sokak Hayvanları Koruma  Kanunu gereği Çankırı Belediyesi olarak Sokak Hayvanları Tedavi, Bakım ve Kısırlaştırma işlemleri Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde yapılmaktadır . Sokak hayvanlara özellikle köpeklere, ekiplerimizce toplanıp Merkezimize getirilerek bakım, tedavi, kısırlaştırma, küpeleme ve kuduz aşısı işlemleri uygulanmaktadır.

 

Yasa gereği tedavileri biten küpeli hayvanlar alındığı bölgeye bırakılmaktadır. Kedi ve köpeklerde kısırlaştırma ve besleme işlemleri devam etmektedir. Bunun yanı sıra sokak hayvanları için  acil ve ilk yardım müdahalesi Sokak Hayvanları tedavi ve rehabilitasyon aracı ile yapılıp hastanın bir an önce merkeze ulaşması sağlanmaktadır . 

 

Sokak Hayvanları ile ilgili şikayetlerinizi 153 ‘e bildirebilirsiniz. Şehrimizin 21 noktasında da sokak hayvanlarının beslenmesi için mama ve su odaklarımız mevcuttur. Ayrıca, Yeniköy parkında kedi evi de vardır.

 

Yeni açılacak çevre yolunun kenarında süt fabrikasının üst kısmında yapmayı planladığımız Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimizde, sahipsiz sokak hayvanları toplanarak bakımları modern bir tesiste gerçekleştirilecek.

HAYVAN SAHİPLENME VE ONAM FORMU