BAŞKANIN MESAJLARI

Geri

BAŞKAN'IN MESAJLARI

Kıymetli Çankırılı Hemşerilerim

 

 

30 Mart yerel seçimlerinde bana ve ekibime güvenoyu vererek bizleri bu onurlu makama layık gören Çankırı halkına teşekkürü bir borç bilirim.

 

Görevi devraldığımız günden itibaren hiçbir ayrım gözetmeksizin her kesimi kucaklayan ve herkesin Başkanı olarak yoluna devam eden bir anlayış ile hareket ettik. Çankırı için atacağımız her adım, şehrimizin daha çok üreten, ekonomik bir şehir olması ve halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmetleri öncelikli olarak karşılamak yönündedir. Şehrimizin tüm kaynaklarının ve yapılan hizmetlerin her vatandaşımıza eşit olarak fayda sağlaması için ortak akıl, ortak irade ve ortak gayret ile çalışmaya devam edeceğiz.

 

Bu şehrin bağrında büyümüş, içinizden çıkmış bir evlat olarak bana emanet ettiğiniz Belediye Başkanlığı görevini, değerli halkım ile birlikte can cana, omuz omuza bir şekilde şehrimizin geleceğini birlikte tasarlayarak icra etmekten onur ve gurur duymaktayım. Halkımızın bizden beklediklerinin farkındayız. Çankırı’mıza yakışan, tarihi, kültürü ve turizm potansiyelini arttıracak kaliteli hizmetleri; meclis üyelerimizin, başkan yardımcılarımızın, danışmanlarımızın, birim müdürlerimizin, belediye çalışanlarımızın ve Çankırı halkının özverili gayretleri ile gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Belediyecilik çalışmalarımızı sosyal belediyecilik, kültür belediyeciliği ve katılım belediyeciliği ile birleştirerek çözüm odaklı bir belediyecilik anlayışı ile sürdüreceğiz.

 

5 bin yıllık geçmişinde çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış ve birçok kültürü içerisinde barındıran Çankırı’mız, bizlere emanet. İnsanların yaşamaktan mutluluk duyacağı bir şehir, daha güzel bir Çankırı için, emanete layık olduğu şekilde sahip çıkmak ve el ele vermek zorundayız.

 

Birlik ve beraberlik içinde Çankırı’nın güzel günlerine…

 

Selam, saygı ve muhabbet ile…

 

İsmail Hakkı ESEN

Çankırı Belediye Başkanı