Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap

Geri
Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap

Sürdürülebilir çevre, güvenli ve nitelikli yapılar inşa edebilme, çevreye duyarlı teknik altyapısını tamamlamış, nitelikli yaşam alanlarının oluşturulmasına ve sağlıklı bir imar düzeninin kurulmasına yönelik oluşturduğunuz yol haritası doğrultusunda, Çankırı’yı yaşanabilir bir şehir haline getirmek için başlattığımız Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Çankırı Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliğinde eski Çankırı olarak bilinen bölgede başlatılan Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında yapımı tamamlanan 280 konut düzenlenen törenle hak sahiplerine teslim edildi. 

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel’in de katılımı ile Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleşen kura çekilişi sonunda 1.etap hak sahipleri C tipi 3+1,  FG tipi 2+1 veya B tipi 2+1 evlerine kavuştu.  Tamamı 3200 konuttan oluşan Kentsel Dönüşüm Projesi, Türkiye’de Ankara Dikmen Vadisi’nden sonra ikinci kentsel dönüşüm projesi olarak biliniyor. 

Enkaz çalışmaları yapılan 2. etap konut inşaatında ise yapılacak 502 konuttan 163’ü hak sahiplerine dağıtıldıktan sonra 327 daire Tsatışa sunulacak.