Çankırılı Annelerin Şefkati Küçük Bebeğe Umut Oldu

Geri

Çankırılı Annelerin Şefkati Küçük Bebeğe Umut Oldu

13 Mayıs 2024

 

Çankırı Belediyesinin Anneler Günü dolayısı ile düzenlediği özel programda bir araya gelen kadınlar, SMA Tip 1 hastası Umay bebek için toplamda 356 bin 175 liralık bağışa imza attı. Anne şefkati, küçük bebeğe umut oldu.

 

Çankırı Belediyesi, düzenlediği Anneler Günü Özel Programı ile kadınları yardımda buluşturdu. Aquapark Kır Düğün Salonunda düzenlenen programda Çankırılı anneler, SMA Tip 1 hastası Umay Ersözlü’ye destek olmak için bir araya geldi. Programa katılmak isteyen kadınlar, küçük hemşerilerine destek olmak için davetiyeleri ücret karşılığında satın aldı. Çankırı Belediyesi organizasyonu ile satılan 500 davetiye, Çankırılı anneler ve iş insanlarından toplanan yardımlar, Ersözlü’nün tedavisinde kullanılmak üzere Valilik bünyesinde açılan banka hesaba yatırıldı.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen’in eşi Betül Esen, Anneler Günü programına katılarak Umay bebeğe destek veren herkese teşekkür ederek başladığı konuşmasını “Küçücük yüreklerimizi öylesine şefkatle büyütebiliyoruz ki; bugün de bu şefkatimizi, güzelliğimizi, şifamızı küçük hemşehrimiz Umay bebek için kullanalım diye bir araya geldik. Çünkü biliyorum ki, biz kadınlar bir araya geldiğimizde değiştiremeyeceğimiz bir dünya, güzellik katamayacağımız bir ömür yok. Biz birlikte çok güzeliz.” diyerek bitirdi.

 

Müzikli eğlence şeklinde geçen etkinlikte çeşitli ikramların yanı sıra katılımcı tüm kadınlara günün anısına Başkan Esen adına hediye verildi.