Çankırı Belediyesi 146 Araçla Hizmette

Geri

Çankırı Belediyesi 146 Araçla Hizmette

1 Mayıs 2016

Çankırı Belediyesi, hizmetlerini daha hızlı şekilde yürütmek amacıyla 12 yıllık sürede mevcut araç filosuna 123 araç daha ekleyerek toplam araç kapasitesini 146'ya çıkardı. Araç filosunu her geçen gün daha donanımlı ve modern tekniklere uygun olarak genişleten Çankırı Belediyesi, ulaşım hizmetlerini yerine getirmek üzere iki adet TEMSA PRESTİJ SUPER DLX marka 29+1 kişilik otobüsü bünyesine kattı.

Boyutları ve teknik özellikleri ile öne çıkan Prestij Dlx, Çankırı Belediyesi bünyesinde hizmet vermeye başladı. Yüksek manevra özelliklerine sahip ve son teknoloji ile donatılmış olan otobüsler ile vatandaşlar hem rahat hem de güvenli bir yolculuk imkânına kavuşacak.

7.2 m uzunluğa ve 3.3 m yüksekliğe sahip otobüsler, 30 koltuk kapasitesi ve geniş iç hacmi ile orta ve uzun mesafeli yolculuklar için vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek. Yüksek performanslı klima özelliklerine sahip olan araçlar, yaz aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşların rahat bir yolculuk yapmalarını sağlayacak.

Alınan araçlarla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye bünyesine katılan teknik ve modern özelliklere sahip araçlarla birlikte vatandaşlara daha kaliteli ve hızlı hizmet vermek istediklerini ifade etti. Hizmet çalışmalarına gayretle devam edeceklerini söyleyen Dinç, " Ulaşım hizmetleri için kullandığımız daha önceki araçlarımız hem deforme olmuştu hem de vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap veremeyecek hale gelmişti. Aldığımız bu iki yeni otobüsle birlikte hizmetlerimiz daha güvenli ve kaliteli hale gelecek. Hizmetlerin en iyilerine layık olan vatandaşlarımız için çalışmalarımız tüm hızla devam edecek." diye konuştu.