Belediyemizden Bir Yenilik Daha

Geri

Belediyemizden Bir Yenilik Daha

4 Nisan 2011

Belediyemiz, kent merkezinde gelişi güzel yapılmış olan taksi duraklarını estetik ve modern görünümlü duraklarla değiştiriyor.

Bir süredir taksi durakları ile ilgili araştırmalarını sürdüren Çankırı Belediyesi özel bir tasarımla hazırlattığı 12 adet taksi durağını kentin muhtelif bölgelerindeki taksi duraklarının yerine montaja başladı.

Zabıta Müdürlüğü´nün koordinasyonu ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarla şu ana kadar 7 adet taksi durağının montajı tamamlandı. 3 x 4,2 ve 3 x 4,5 metre ebatlarındaki iki tip modern ve estetik görünümlü taksi duraklarında lavabo, elektrik ve WC bulunuyor.

Kent estetiğini doğrudan etkileyen ve kent mobilyası olarak değerlendirilebilecek yapıları yenilemek için çalışmalar yaptıklarını belirten Belediye Başkanımız İrfan Dinç "Gelişi güzel yapılmış ve estetikten yoksun taksi duraklarını değiştirip yerine modern, estetik ve daha kullanışlı taksi durakları getirmek için bir süredir çalışıyorduk. Arkadaşlarımızın yaptığı araştırmalar sonunda Çankırı´mıza yaraşır taksi duraklarını getirip yerlerine monte ediyoruz. Yeni taksi duraklarımız taksici esnafımıza ve halkımıza hayırlı olsun" diye konuştu.