Belediyemiz Gençlik Meclisi Çankırı Gezisi Düzenledi

Geri

Belediyemiz Gençlik Meclisi Çankırı Gezisi Düzenledi

18 Mayıs 2011

 Sırasıyla Tuz mağarası, Buğday Pazarı(Hazımiye) ve Çivitcioğlu Medreselerini gezen gençler, uğradıkları mekanlar hakkında hem bilgi sahibi oldular, hem de ebru, rolyef ve hat sanatı çalışmalarında bulundular.

Gezi programına daha sonra Yaran evinde devam edildi. Programın başından sonuna kadar gençlerle birebir ilgilen Belediyemiz Kent Konseyi Sekreteri ve Meclis Koordinatörü Ragıp Çelik “Bizler etkinliklerimizi genç arkadaşlarımın taleplerini dikkate alarak gerçekleştiriyoruz. Bundan sonrada sosyal aktiviteler adına elimizden gelenin en iyisini, Belediye Başkanımız İrfan Dinç’in katkılarıyla ve yine Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu üyelerinin çalışmalarıyla birlikte düzenleyeceğiz” diyerek, geziye katkı sağlayan herkese teşekkür etti.   

Yine, Belediyemiz Kent Konseyi Genel Sekreteri Ayhan Arslan “Gençlik meclisini bilen ve iyi tanıyan birisi olarak, gelinen noktada Gençlik Meclisinin 5 tane Ab projesi çıkarttığını ve birçok etkinliğe de imza attı.Bunun gurur ve onurunu taşıdığımı belirtmek isterim” dedi ve gençlere daha çok projeye imza atmaları doğrultusunda bazı telkinlerde bulundu.

Ayrıca, Yaran kültürünün tüm detayları hakkında bilgi alan gençlere, ev sahipliği yapan Belediyemiz Kent Konseyi Başkanı Muzaffer Derelli “ Siz öğrencilerin derslerinizle birlikte bu tür sosyal aktivitelere de katılım sağlamanız bizleri çok mutlu ediyor. Bu tür etkinliklere devamlı katılım sağlayın”sözleriyle konuşmasını tamamladı.