Başkan Esen, “Bir Telefon Kadar Uzaktayız”

Geri

Başkan Esen, “Bir Telefon Kadar Uzaktayız”

23 Haziran 2023

 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, bayram süresince vatandaşların istek ve taleplerinin karşılanmasında bir telefon kadar uzakta olduklarını söyledi. Çankırı Belediyesinin bayram öncesi hazırlıklarına devam ettiğini belirten Başkan Esen, belediye ekiplerinin bayram süresince olası durumlar için teyakkuzda beklediğinin altını çizdi.

 

Çankırı Belediyesi Kurban Bayramı öncesi hazırlıklarını tamamlıyor. Belediyenin Modern Hayvan Pazarı kurbanlık satışı yapmak isteyen celepleri ağırlarken merkezdeki kurban kesim alanlarının eksiklikleri de gideriliyor. Park ve Bahçeler ile Mezarlıklar Müdürlüklerine bağlı ekipler, şehri mezarlığında ot biçme çalışmalarını yürütüyor ve kabirlere giden yolları onarıyor. Mezar alanlarını arife günü ve bayrama hazırlayan ekipler, kabir ziyaretlerinin daha rahat yapılması için çalışıyor.

 

Şehrin muhtelif alanlarında devam eden asfalt, yama ve kaldırım çalışmalarını bayram öncesinde hızlandıran Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Modern Hayvan Pazarı ile Belediye Mezbahada başlattığı tamirat çalışmalarını tamamladı. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler ise kurban kesim alanlarında ızgara, yağmur suyu ve kanalizasyon hatlarına el attı.  Kurban kesimi için gerekli çukurlar kazılarak ihtiyaç duyulan çeşmelerin yerleştirilme çalışmaları devam ediyor.

 

Bayram hazırlıkları Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerin cadde ve sokak yıkama ile camilere gül suyu sıkma çalışmaları ile son bulacak.