Evlendirme Memurluğu

Geri

Evlendirme Memurluğu

Evlendirme Memurluğu 

Yasalar ve Belediye Başkanının verdiği yetki ile ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın nikâh işlemleri, belediyemize bağlı  Evlendirme Memurluğunca gerçekleştirilmektedir. Çağdaş Belediyecilik anlayışıyla siz değerli vatandaşlarımıza sağladığımız hizmetlerin içerisinde bulunan Evlendirme iş ve işlemleri de günümüz teknolojisine uygun, online tabanlı sistemlere bağlı olarak sizlere daha dinamik, zamandan tasarruf sağlayan ve işlemleri kolaylaştıran CANLI EVLENDİRME modülü ile kendi alanında uzman personellerimizle siz değerli vatandaşlarımız hizmet sağlamaktayız. 

 

NİKÂH BAŞVURU İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGE VE BİLGİLER;

 

*Çiftlerin birlikte başvuruya gelmeleri esastır.

*Çiftlerin 4’er Adet Vesikalık Fotoğrafı;

/Önemli Bilgi! Son 6 Ay İçerisinde Çekilmiş Olması Esastır.

 

*Çiftlerin Nüfus Cüzdanları Fotokopileri;

/Önemli Bilgi! Nüfus Cüzdanı Veriliş Tarihi İtibariyle “10 YILI DOLDURMAMIŞ” ve Yıpranmamış Olması Esastır.

 

*Sağlık Raporu;

Çiftler Belediyemiz Evlendirme Memurluğumuza başvurularını gerçekleştirdikten sonra  ÇANKIRI İlimizde bulunan  “Aile Hekimliklerinden” karekodlu evlenebilir sağlık raporlarını almaları esastır.

Diğer illerden gelecek olan vatandaşlarımız ise Sağlık Raporlarını yine kendi Aile Hekimliklerinden Fotoğraflı ve onaylı olacak şekilde getirdikleri takdirde tarafımızca işleme alınacaktır.

 

/Önemli Bilgi! Sağlık Raporu SADECE Aile Hekimliklerince onaylananlar geçerlidir. Devlet Hastanesi, Özel Hastanelerden alınan raporlar geçersizdir.

Çankırı İlimiz için geçerli olan Aile Hekimliklerine Kan verme süresi hafta içi her gün sabah Saat: 08.00-09.30 saatleri arasındadır. Kan sonuçlarınızın çıkması ve raporlarınızın hekim tarafından onaylanması 10 Günü bulabileceğinden dolayı yapılacak olan evliliklerde bu sürenin hesaplanması önemlidir.

  

UNUTMAYINIZ! 

  • 16 yaşını dolduran bayan ve erkek,  mahkeme izni ile;
  • 17 yaşını dolduran bayan ve erkek, anne-baba izni ile;
  • Boşanan Bayan ise; boşanma tarihinin kesinleşmesi itibariyle 300 Günlük iddet müddetini doldurmuş olması veya bu müddeti doldurmadı ise mahkeme kararıyla bunu kaldırarak, kesinleşme şerhi ile evlenebilir.

 

ÇANKIRI BELEDİYESİ EVLENDİRME MEMURLUĞU MUTLULUKLAR DİLER 

 

Telefon üzerinden nikah işlemleri için herhangi bir bilgi paylaşılmamaktadır.

Yıl İçerisinde Haziran/Temmuz/Ağustos/Eylül Aylarında CUMA Günleri İşlem Alınmamaktadır.

 

 2024 YILI NİKÂH İŞLEM ÜCRETLERİ AŞAĞIDA VERİLMİŞTİR.