TOKİ Başkanı M.Ergün Turan Belediyenin Kentsel Dönüşüm Projelerini İnceledi

Geri

TOKİ Başkanı M.Ergün Turan Belediyenin Kentsel Dönüşüm Projelerini İnceledi

26 Mart 2015

TOKİ Başkanı Turan'a kale altında devam çalışmalar hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı İrfan Dinç, yıkım çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu ve TOKİ tarafından yapılan ihalenin onayı için beklediklerini söyledi.

Turan'ı Çankırı'da ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Dinç, '' İnşallah TOKİ,  yeni projelerimizi, yerel mimari kullanılan yeni konsepti ile inşa edecek. Bu anlamda TOKİ birikimi ile Çankırı'ya büyük katkı verecek'' diye konuştu.

Turan: '' Çankırı'yı örnek bir il haline getireceğiz''

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan'da 2.Etap Kentsel Dönüşüm  çalışmaları ve diğer projeleri incelemek için Çankırı'ya geldiğini belirterek, ''İnşallah bir, bir buçuk ay içerisinde, Çankırı'nın yöresel mimarisinden esinlenmiş, yöresel dinamikleri de barındıran ve yatay bir mimari ile inşa edeceğimiz projelere başlayacağız. Bu konu ile ilgili olarak belediye başkanımız ile görüştük. Çok kısa bir süre içerisinde Çankırı'yı örnek bir il haline getireceğiz'' diye konuştu.

İkili kale altında devam eden çalışmaların ardından Tuzlu Bağları mevkinde yapılan TOKİ Konutlarını, Kırkevler Kentsel Dönüşüm Alanını ve süt fabrikasının arkasında konut yapılması planlanan alanlarda incelemelerde bulundu.

İncelemelerin ardından Başkan Dinç, Ergün Turan'a çeşitli hediyeler takdim etti.