Katı Atık Depolama Tesisi İlk Misafirlerini Ağırladı

Geri

Katı Atık Depolama Tesisi İlk Misafirlerini Ağırladı

25 Mayıs 2012

Bu gezi çerçevesinde Çankırı Yerel Yönetimleri Çevre Hizmetleri Birliği bünyesinde ilimiz Aşağıpelitözü Köyü mevkiinde bulunan Çankırı Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi ilk misafirlerini ağırlamış oldu.

Teknik gezi kapsamında ilk olarak şu anda kullanılan vahşi depolama alanını gezen öğrenciler, daha sonra tesis alanına giderek burayla ilgili bilgi aldı. Birlik Teknik Personeli Çevre Mühendisi Mehmet Şahin ve Çankırı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Mühendisi Recep Özen tarafından gezdirilen tesis, öğrencileri çok memnun etti.

Tesisle ilgili bilgi veren Recep Özen, tamamlanmış halinin en az 7 yıl, ek kısmı ile beraber 15 yıl kullanılacak olan ve yeraltı sularını kirletmeden, küresel ısınmaya sebep olan gaz emisyonlarının kontrol altına alınacağı bu tesiste, yaklaşık 470.000 m3 çöp depolanacağını bildirdi.

Öğrenciler, şehrimize böyle bir tesis kazandırdıkları için Birlik yetkilisi şahsında tüm belediye başkanlarına ve özellikle de Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ettiler.