İtfaiye Müdürlüğü Göz Doldurdu

Geri

İtfaiye Müdürlüğü Göz Doldurdu

14 Mart 2012

Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü (UMKE), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa katıldığı tatbikatta, senaryo gereğince 7,2 büyüklüğünde 45 saniye boyunca süren depremin ardından Org. İsmail Hakkı Karadayı İlköğretim okulunda mahsur kalan ve yaralanan öğrencilere müdahale edildi. 

7,2 büyüklüğündeki deprem sonrası öğrenciler okul binasından tahliye edilirken Çankırı İtfaiyesi deprem sonrası meydana gelen yangına müdahale ederek kısa süre içerisinde yangını söndürdü. Oksijen maskeleri ve arama kurtarma köpeği Deyzi ile okul binasına giren arama kurtarma timi dumandan boğulmak üzere olan yaralıları binadan çıkarttı. 

Okulun 2. katında mahsur kalan öğretmenleri hava şişmeli atlama çadırı açarak kurtaran itfaiye ekipleri, tatbikat sonunda tava içerisine dökülen benzini tutuşturarak yangın tüpü ile yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğini öğrencilere uygulamalı bir şekilde gösterdi. Bin santigrat dereceye dayanıklı elbisesi ile alevlerin içerisine dalan itfaiye erinin gösterisi büyük alkış aldı. Çankırı Belediyemiz İtfaiyesinin arama kurtarma köpeği Deyzi’de çocukların büyük ilgisiyle karşılaştı.

 Tatbikatı Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Mithat Kılıç, öğrenci velileri ve öğrenciler ilgiyle izledi.