Çankırı’da Engelliler Koordinasyon Merkezi Açıldı

Geri

Çankırı’da Engelliler Koordinasyon Merkezi Açıldı

3 Aralık 2023

Açılış “Waffle Etkinliği” ile Tatlandı

 

Çankırı Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Engelliler Koordinasyon Merkezinin açılışını yaptı.  Sosyal Tesis ve Millet Kıraathanesi bahçesinde yer alan Merkez önünde yapılan açılış töreni, Çankırı Aşçılar Derneği iş birliği ile bu yıl 4.sü düzenlenen  “Engelsiz Lezzetler Waffle Etkinliği” ile taçlandırıldı.  Etkinlikte çocuklar, usta şefler eşliğinde waffle yaparak birbirleri ile yarıştı. Tatlı rekabetin kazananı ise engelsiz kalplere dikkat çeken çocuklar oldu.

 

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, fiziki koşulların uygunluğuna dikkat çekerek “Engelliler Koordinasyon Merkezimiz, Belediyemiz hizmet binasında aktif çalışmalarına devam ediyordu. Ama göreve geldiğimizde gördük ki; binamızda asansör olsa da engelli kardeşlerimize hizmet için uygun bir katta değil. Bu yüzden onların işini kolaylaştırmak istedik. Sosyal Tesis ve Millet Kıraathanesi projemizin kapsamında engeli olan vatandaşlarımıza daha kolay ulaşabilecekleri bir yer tahsis ettik. Engelliler Koordinasyon Merkezimizin 560 aktif üyesi bulunduğunu ve bu sayının dışında Çankırı’da da birçok engelli kardeşimizin yaşadığını düşünürsek hizmet noktasının fiziki koşullarının uygunluğunun ne denli önemli olduğunu daha iyi anlarız.” diye konuştu.

 

Açılışın ardından Esen çifti, protokol ile birlikte waffle etkinliğine katılarak çocukların tatlı hazırlamasına yardım etti. Renkli görüntülere sahne olan etkinlikteki amacın engeli olan bireylere ve onların sosyalleşmelerine dikkat çekmek olduğunu vurgulayan Esen, sevginin olduğu yerde engellerin olmayacağını söyledi.  

 

Etkinlik, sponsorlara ve Çankırı Aşçılar Derneği’ne verilen plaketler ile son buldu.