Çankırı Belediyesinde 12 Mart Mesaisi İstiklal Marşı ile Başladı

Geri

Çankırı Belediyesinde 12 Mart Mesaisi İstiklal Marşı ile Başladı

12 Mart 2024

 

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 12 Mart günü mesaisine personeli le birlikte İstiklal Marşı okuyarak başladı.

 

12 Mart mesaisi Çankırı Belediyesinde coşkulu başladı. Belediye hizmet binası önünde toplanan çalışanlar,  Başkan Esen eşliğinde gür bir sesle İstiklal Marşı’nı okudu. Çankırı Belediyesi, İstiklal Marşı’nın kabulünün 103. yıl dönümünü coşku ile kutlarken Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u da andı.

 

Kısa bir konuşma yapan Başkan Esen, “Kurtuluş Savaşı sırasında milletimizin yaşadığı zorlukları, umudunu ve azmini simgeleyen milli bir duygudan söz ediyoruz. İşte bu yüzden; üzerinden asırlar geçse; bizi ortak duygular etrafında toplayan İstiklal Marşı’nı Türk milletinin kalbine kazıyan vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy, gönüllerdeki yerini korumaya devam edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm şehitlerimizi saygı ve rahmet ile anıyoruz.” dedi.

 

İstiklal Marşı’nın, dönemin imkânsızlıklarına rağmen gösterilen büyük azmi ve kararlılığı gözler önüne serdiğine değinen Esen, personellerine “Vatanını en çok seven en iyi çalışandır.” diyerek seslendi.

 

Esen, tören sonunda görevlerinin başına geçen personelleri ile tokalaşarak onlara “Hayırlı mesailer” diledi.