Belediyemiz Kurban Bayramına Hazır

Geri

Belediyemiz Kurban Bayramına Hazır

2 Kasım 2011

Çankırı Belediye Başkanlığı Destek Hizmetleri Müdürlüğü Ulaşım Hizmetleri Bürosunca, Kurban Bayramına yönelik uygulamalar belirlendi.

Alınan karar doğrultusunda,  şehir içi halk otobüsleri   Kurban Bayramının ilk iki  günü ücretsiz hizmet verecek. Çankırılılar eş, dost ve akrabalarını ziyaretlerini Kurban Bayramının ilk iki günü olan Pazar ve Pazartesi günleri şehir içi toplu ulaşım araçları ile ücretsiz olarak gerçekleştirebilecekler.

 

Arefe Günü Mezarlığa Ücretsiz Otobüs Kaldırılacak

Çankırı Belediyesi Arefe günü şehir mezarlığına belediye önünden ücretsiz otobüs seferleri düzenleyecek.

05 Kasım  2011 Cumartesi günü mezarlık ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar Belediye önünden saat 10.00 ile saat 16.00 arasında kalkacak otobüslerle şehir mezarlığı girişine (Fatih Camii Karşısı) ücretsiz olarak gidebilecekler.

Öte yandan Arefe gününden bayram sonuna kadar halk otobüslerinde şeker ve çikolata ikramı yapılacak.

 

Zabıta Ekipleri Bayram Boyunca Mesai Yapacak

Kurban kesim yerlerini ve hayvan pazarını denetlemek, vatandaşlara yardımcı olmak üzere Zabıta ekipleri görevlendirildi.

Görevli Zabıta ekipleri,  kasaplık ruhsatına haiz olmayan mekanlarda kıyma çekilmesine ve çektirmek isteyenlere izin vermeyecek.

Veteriner Müdürlüğündeki kurban kesiminin düzenini de sağlayacak olan Zabıta ekipleri, gelen ihbarlar üzerine mıntıka temizliği ve doğabilecek olumsuzluklara zamanında müdahale edecekler.