Belediye'den üniversiteye 118 dönüm Arsa Bağışı

Geri

Belediye'den üniversiteye 118 dönüm Arsa Bağışı

20 Ocak 2012

Belediye Başkanımız İrfan Dinç Çankırı Tapu İl Müdürlüğü’nde gerçekleşen törenle Uluyazı Kampus Alanında bulunan belediyemize ait 18.300 metrekarelik 591 ada 116 parsel ve 100 bin metrekarelik 591 ada 118 parseller olmak üzere toplam 118 bin 300 metrekarelik arsayı üniversiteye devretti.

Belediye Meclisimiz kararı ile üniversiteye devir işlemi yapılırken tapu devrine Belediyemiz adına Belediye Başkanımız İrfan Dinç, üniversite adına Rektör Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş imza attı.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanımız İrfan Dinç, belediye olarak en büyük arsalarını üniversiteye devretmekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek “Canımızı ciğerimizi üniversitemize veriyoruz. Helali hoş olsun. Belediyemiz olarak üniversitenin kuruluş aşamasında hiç imkanımız bulunmamasına rağmen hocalarımızın geldiğinde kalacakları çok şık bir sosyal tesis yaparak üniversitemize hediye ettik. Her zaman üniversitemize elimizden geldiğince destek oluyoruz. Şimdi de elimizdeki en büyük arsayı hediye ediyoruz” diye konuştu.

Çankırı Belediye Başkanımız İrfan Dinç’e üniversiteye gösterdikleri yakınlıktan dolayı teşekkür eden Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş “Üniversiteyi kısa sürede büyütmenin gayreti içindeyiz. Belediyenin üniversitemize yapmış olduğu katkılardan dolayı başta Belediye Başkanı İrfan Dinç olmak üzere, ekibine de teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından imzalar atıldı ve 118.300 metrekarelik arsa belediyeden üniversiteye devroldu.