Başkanlık Koltuğunu 18 Gün Sonra Çocuklara Devretti

Geri

Başkanlık Koltuğunu 18 Gün Sonra Çocuklara Devretti

23 Nisan 2024

 

5 Nisan’da mazbatasını alarak ikinci dönemine başlayan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 18 gün sonra koltuğu küçük mevkidaşlarına devretti. Başkan Esen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile koltuğunu, projelerinin merkezine koyduğu çocuklara emanet etti.

 

23 Nisan geldi, tüm koltuklar geleceğin gerçek sahiplerine devredildi. Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bayramda Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğuna bu kez Cumhuriyet İlkokulu 3. ve 4. sınıf öğrencileri oturdu. Livanur Gökdemir, İsmail Kaçmaz ve Gamze Akdoğan 23 Nisan’da Başkanlık koltuğunu sırayla paylaştı.

 

Çocuk başkanların ilk talimatları ise okulların eksikliklerinin giderilmesi oldu. Küçük başkanlar, tüm okul öğrencilerinin Yer Altı Tuz Şehri’ne götürülmesi talimatını da verdi. Talimatlar Özel Kalem Müdürlüğü personellerince not alınarak gerekli müdürlüklere iletildi.

 

Esen, Çankırı’nın tarihi ve kültürel özellikleri üzerine yaptığı sohbette Çankırı’da çocukların görmek istediği projeleri 23 Nisan Başkanları ile istişare etti. Çiçek takdimi ile başlayan ziyaret, günün anısına çocuklara verilen hediyeler ile son buldu.