Başkanımız İrfan Dinç, Belediyeden Emekli Ali Candan’ı Unutmadı

Geri

Başkanımız İrfan Dinç, Belediyeden Emekli Ali Candan’ı Unutmadı

30 Mart 2012

1977 yılında, Belediye Su İşleri Müdürlüğü’nden emekli olan Koca Ali lakaplı Ali Candan, çalışma hayatının su içinde geçmesi sebebiyle doktorların teşhis koyamadığı bir hastalığa yakalanarak bacaklarını hareket ettirmez duruma geldi.

Dört yıldır sağlık problemleri yaşayan Ali Candan’ın rahatsızlığı dolayısıyla Belediye Başkanımız İrfan Dinç, Belediye Başkan Vekili Rafet Alemdar, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Musa Çağlar ve Yaşlılar Koordinasyonu Merkezi Sorumlusu Dilek Ayan, belediye’ye yıllarca emeği geçen Ali Candan’ı evinde ziyaret ederek hastalığı ile ilgili bilgi aldılar. 

Kendisinin hatırlanıp ziyaret edilmesinden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Ali Candan, görev yaptığı yıllardaki zorluklara değinerek “Eskiden içecek suyumuz azdı. Patlayan boruları tamir edecek malzememiz yoktu. Şimdilerde sayenizde suyumuzda var! Her türlü tamiri yapabilecek araç gereçte” diyerek, Çankırı Belediyesi’nin hizmetlerinden övgüyle bahsetti.

Ziyaretten haberdar olan Ankara’da Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görev yapan Ahmet Candan ile ev hanımı Gülten Başyayla babaları Ali Candan’la birlikte Belediye Başkanımız İrfan Dinç ve beraberindekileri  ağırladılar.

Belediye Başkanımız İrfan Dinç, Ali Candan’a bunca yıllık emeğinden ötürü teşekkür ederek evden ayrıldı.