Bakan Yardımcısı Nurettin Akman “Ençok İhtiyaç Duyduğumuz Şey Birlik Ve Beraberlik”

Geri

Bakan Yardımcısı Nurettin Akman “Ençok İhtiyaç Duyduğumuz Şey Birlik Ve Beraberlik”

9 Ağustos 2012

Milletvekili Hüseyin Filiz, Ak Parti İl Başkanı Salim Çivitçioğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı bürokratlarının da katıldığı ziyarette Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve Belediye Birim Müdürlerinin de hazır bulunduğu ziyarette Çankırı’nın Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın yatırım alanları ile ilgili konular görüşüldü.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Bakan Yardımcısı Nurettin Akman’ın Ankara İl Başkanlığı görevinden itibaren gerek milletvekilliği gerekse bakan yardımcılığı dönemlerinde Çankırı ile ilgili konuların takip çisi olduğunu belirterek “Sayın Bakan Yardımcımız şu an bulunduğu konum itibariyle çok önemli bir noktada. Kendileri her zaman bizlere destek veriyor.  Bakanlığın sorumluluğunda olan ağaçlandırma, acıçay ıslahı ve Esentepe Köprüsü gibi konularda öncelikli ve kısa sürede sonuçlanacak çalışmaları kendilerinden istirham ediyoruz” dedi.

Bakan Yardımcısı Nurettin Akman’da konuşmasında “Çankırı’nın önemli sorunlarının çözümü için çalışıyoruz. Bizim burada en önemli ihtiyaç duyduğumuz şey birlik ve beraberlik içinde olmamızdır. Çoğunluk bir olalım iri olalım diri olalım anlayışına sahip olursa küçük azınlıklar da buna uymak zorunda kalacak. Hayatımda en çok istediğim şey birlik ve beraberliğin sağlanması” diye konuştu.

Bakan Yardımcısı Akman kendisi için gerçekleştirilen karşılama için teşekkür ettiği konuşmasında “ Bizler de milletvekillerimizle etle tırnak gibi olarak çalışıp bu memlekete hizmet etmek durumundayız. Değerli arkadaşlar bu makamlar gelip geçici, görev süremiz içerisinde bu memlekete bu ne kadar güzel hizmetler yapabilirsek Çankırı’yı geleceğe o kadar iyi hazırlarız” dedi.

Milletvekili Hüseyin Filiz’de yaptığı konuşmada Çankırı’ya hizmet için yoğun bir çaba içinde olduklarını belirterek birlik ve beraberliğin hizmet verimliliği açısından önemine vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı İrfan Dinç Bakan Yardımcısı Nurettin Akman’a ahşap oyma saray sehpası hediye etti.  Bakanlık bürokratlarına da çeşitli hediyeler sundu.