ANAOKULLARINDAN BAŞKANIMIZ İRFAN DİNÇ’E ZİYARET

Geri

ANAOKULLARINDAN BAŞKANIMIZ İRFAN DİNÇ’E ZİYARET

19 Nisan 2011

ANAOKULLARINDAN BAŞKANIMIZ DİNÇ’E ZİYARET

 Çankırı’daki dört anaokulunun öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte Başkanımız İrfan Dinç’i makamında ziyaret ederek okullarının düzenleyeceği etkinliklere davet ettiler.

Başkanlık makamına ilk olarak Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri geldi. Daha sonra Şehit Uğur Hiçyılmaz ve Vilayetlere Hizmet Götürme Birliği Anaokulu öğrenci ve öğretmenlerini kabul eden Başkanımız İrfan Dinç’in son ziyaretçileri ise Ahmet Talat Onay Anaokulu’nun sevimli küçükleri oldu.

 Ellerinde çiçekler ve kendi yaptıkları el işi panolarla ziyaretine gelen minik öğrencilerle birebir ilgilenen Başkanımız İrfan Dinç, öğrencilere ileride ne olmak istediklerini sordu. Öğrencilerin büyük bir bölümünün Belediye Başkanı olmak istediklerini söylemeleri üzerine Başkanımız irfan Dinç “Ne kadar güzel bir idealiniz var. Sizleri tebrik ediyorum. Ve sizleri gelecekte bu makamlarda görmek istiyorum” karşılığını verdi.

Öğrencilere eşlik eden öğretmenlerle bilgi alışverişinde bulunan Başkanımız İrfan Dinç “Çocuklarımız ne kadar güzel ve zekiler. Verileni de hemen alıyorlar. Diğer toplumlar çocuklarını bu yaşlarda yönlendiriyorlar, bu yaşlarda eğitiyorlar. Milli şuuru bu yaşlarda veriyorlar. Hepsi vatanperver, vatan sevdalısı oluyorlar. Bu yaştaki çocuklarımıza gereken ilgi ve alakayı gösterip onların ileride çalışkan ve üretken bireyler olmalarını sağlamalıyız” dedi.

Öğrencilere boyama kitabı ve öğretmenlerine de “Avucunuzdaki Kelebek” isimli kitaptan hediye eden Başkanımız İrfan Dinç, gelen bütün konuklarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi ve onları kapıya kadar uğurladı.