5. Çankırı Tanıtım Günleri Başkentte Başladı

Geri

5. Çankırı Tanıtım Günleri Başkentte Başladı

6 Ekim 2023

 

Çankırı Belediyesinin Standı Ziyaretçilerin İlgisini Çekti

 

Çankırı’nın yerel kültürü Ankara’ya taşındı. Bu yıl 5.si düzenlenen Çankırı Tanıtım Günleri, Başkent Millet Bahçesi’nde başladı.

 

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve protokolün katılımı ile açılan tanıtım günlerinde Çankırı Belediyesinin standı, daha ilk günden yoğun ilgi gördü. Belediye, son dört yılda öne çıkan çalışmalarını, yöresel lezzetlerini ve üretken belediyecilik anlayışı ile tarım arazilerinden elde ettiği ürünleri, Çankırı dışında yaşayan hemşerilerine anlattı.  Ziyaretçiler, kaya tuzu serili Yer Altı Tuz Şehri maketine çıplak ayakla girerek stres attı.

 

Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi, Ankara Çankırılılar Vakfı ve Dernekler Federasyonu iş birliği ile Çankırı’nın geleneksel el sanatları, yemek, halk oyunları, yöresel ürünleri ile sosyal ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı 5. Çankırı Tanıtım Günleri, 8 Ekim Pazar akşamına kadar Başkent Millet Bahçesi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Çankırı Oğuz Boyları Yaran Ekibi gösterisi ile açılan fuarda her akşam birbirinden özel sanatçılar da ücretsiz sahne alacak.