338 Konut İçin Başvurular 4 Ekim’den İtibaren Başlıyor

Geri

338 Konut İçin Başvurular 4 Ekim’den İtibaren Başlıyor

22 Eylül 2017

Çankırı Merkez İnaç Köy Konut Projesi kapsamında yapılan 170 adet 2+1 konut, şehit aileleri, emekli, dul ve yetimler öncelikli olmak üzere satışa sunulacak.  Mevcut konutlardan satın almak isteyen ve gerekli şartları taşıyan vatandaşlar, kura çekilmeden yapılacak satıştan açık satış yöntemi ile faydalanabilecek. Başvurular; Türkiye Halk Bankası Çankırı şubesinden kabul edilecek. 168 (3+1) konut için herhangi bir başvuru şartı aranmayacak. İlgilenen vatandaşlar, www.toki.gov.tr adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilir.

 

170 adet (2+1) alt gelir konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

 

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Çankırı il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Çankırı il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, - Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.