2 Günlük Çalışma Kampında Sorunlar ve Çözüm Önerileri Masaya Yatırıldı

Geri

2 Günlük Çalışma Kampında Sorunlar ve Çözüm Önerileri Masaya Yatırıldı

14 Mayıs 2012

Belediyemiz daire müdürleri ve birim sorumlularının katılımı ile Ilgaz Dağı Yıldıztepe Kayak Merkezi’nde gerçekleşen iki günlük çalışma kampında hizmet verimliliği ile ilgili  sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.

Yıldıztepe Armar Otel’de gerçekleşen çalışma kampına katılan Belediye Başkanı İrfan Dinç, Çankırı’ya hizmet noktasında göreve geldiği 2004 yılındaki heyecanı bugün de yaşadığını belirterek 12 milyon lira olan o günkü yıllık bütçenin bugün 60 milyon TL’ye ulaştığını ve bütçenin gerçekleşme oranının 2004’te %49 iken bugün %80’lere ulaştığını söyledi. Çankırı’nın başta içme suyu olmak üzere çok önemli sorunlarının çözümü için de hükümet nezdinde girişimlerde bulunarak belediye bütçesi dışında büyük işler yaptıklarını belirten Başkan Dinç “Allah bizlere ve sizlere Çankırı’ya hizmet edebilme fırsatı verdi. Elimizden geldiğince gayret gösterip çalışıyoruz. Bu çalışma kampından amacımız da kolektif çalışma ruhunun geliştirilmesi ve ekip halinde daha rantabl bir biçimde hizmet üretimini sağlamaktır” dedi.

Belediye daire müdürleri de yaptıkları çalışmalar ve sorunları ayrı ayrı sunum yaparak gündeme getirdiler. Oldukça neşeli ve verimli geçen çalışma kampının ikinci gününde ise Çankırı için ortaya konulan 2023 vizyon projeleri gündeme geldi. Ancak çalışma programları ile ilgili sunumların ikinci güne sarkması nedeniyle  2023 vizyon projeleri ile ilgili çalışmalar kısa sürdü ve önümüzdeki günlerde daha uzun süreli bir toplantı yapılması kararlaştırıldı.

Belediye Meclis Üyesi Rafet Alemdar ile Başkan Yardımcıları Mithat Kılıç, Mehmet Çayır’ın da katıldığı  Çankırı Belediyesi Daire Müdürleri ve Birim Sorumluları hafta sonu iki günlük çalışma kampı otel önünde hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.