Çankırı Belediyesi

Vali Ayaz’dan Çankırı İtfaiyesine Ziyaret

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Çankırı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelini ziyaret etti. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ile birlikte yerinde denetim gerçekleştiren Vali Ayaz, Çankırı İtfaiyesinin teknik donanımı, personel yapısı ve 2020 yılı çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İtfaiyenin müdahale alanları içerisinde olası zararları en aza indirgemek için teknik desteği çağın gereklerine uygun bir şekilde karşılamaya çalıştıklarını belirten Başkan Esen, değişen teknolojileri takip ederek itfaiye erleri için gerekli eğitim ve seminerler düzenlediklerini kaydetti.

Çankırı İtfaiyesinin teknik donanımı, araç filosu ve özel kıyafetleri ile her an göreve hazır bir şekilde beklediklerini yerinde gördüklerini ifade eden Vali Ayaz, itfaiye erlerine başarılar diledi. Ayaz, corona virüs tedbirleri kapsamında itfaiye erlerinin de müdahale etmede çalışma koşullarının daha da zorlaştığını söyleyerek vatandaşların pandemi sürecinin ciddiyetini kavramalarını ve sosyal mesafe, maske, hijyen konularına titizlik göstermelerini istedi.

 

Habere ait diğer görseller:
Haber tarihi: 2020-08-26
Son eklenen 10 haber: