Çankırı Belediyesi

Mezbahada Son Bir Ayda 1359 Kesim Gerçekleştirildi

Çankırı Belediyesi mezbahasında son bir ayda 1359 hayvan kesimi yapıldı.  Kesimlerin 261’ini büyükbaş, 1138’ini ise küçükbaş hayvan oluşturuyor. 

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren mezbahada yapılacak kesimler öncesinde hayvanların sağlık durumu kontrol ediliyor. Muayeneden geçen hayvanların hijyenik ve uygun koşullarda kesimi gerçekleştirilirken ciddi sağlık sorunları olan hayvanlar ise gerekli şekilde imha ediliyor. Muayeneler, Belediye ve Tarım İl Müdürlüğüne ait veterinerler kontrolünde yapılıyor. Sağlıklı bulunan hayvanların kesimi teknik kurallara uygun olarak gerçekleştiriliyor.

Belediye Mezbahanın hijyen ve teknik açısından ihtiyaçlara cevap verebilecek bir yer olduğunu belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, bu yıl içerisinde gerçekleştirdikleri bakım ve tadilat çalışmaları sonrasında hayvan kesimlerinin yine modern koşullarda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun olarak devam ettiğini ifade etti. Başkan Dinç, güvenli bir şekilde gerçekleştirdikleri küçükbaş ve büyükbaş hayvan kesimlerinde, Çankırı’da yaşayan vatandaşların tükettiği etin tamamını Belediye mezbahasında yapılan kesimlerden karşılamayı hedeflediklerini söyledi.

 

 

 

 

Haber tarihi: 2016-06-23
Son eklenen 10 haber: