Menu

Gıda Noktaları Tek Tek Denetimde

Yazdır / Tarih: 2021-11-08
Gıda Noktaları Tek Tek Denetimde

 

Çankırı Belediyesi Zabıta Müdürlüğünün denetimleri sürüyor. Okulların açılması ile birlikte servis denetimlerini arttıran zabıta ekipleri, şehir merkezindeki gıda noktalarını da tek tek denetliyor. Şehir merkezindeki 17 fırında yapılan kontrollerde iki fırına cezai işlem uyguladı.

Çankırı şehir merkezinde ekmek yapan tüm fırınlar denetlendi. Ürün gramajı, fiyat listesi ve hijyen açısından kontrol edilen 17 fırına gerekli uyarılar yapılırken belirlenen standartlara uymayan ve düşük gramajlı ekmek satan iki fırına cezai işlem uygulandı. Üretim yapan marketler de denetimden geçerken işletmelerde pandemi tedbirlerine uygunluk da kontrol edildi.

 

Denetimler Sürecek

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, özellikle gıda üreten ve satan iş yerlerinde gerçekleştirilen denetimlerin,  halk sağlığının korunması amacı ile periyodik aralıklar ile devam edeceğini söyledi.  Ekiplerin, denetimden geçen iş yerlerinde maske, mesafe ve hijyen kontrolünü de yaptığını belirten Esen,  pandemi sürecindeki kurallara uyulması konusunda vatandaşlardan da hassasiyet beklediklerini ifade etti. Vatandaşların şikâyet, görüş ve önerileri için Alo Zabıta 153 no.lu hattan ulaşılabileceği bildirildi.

Diğer Haberler