Menu

Çankırı’da Sokak Hayvanlarına Müjdeli Haber Başkan Dinç’ten

Yazdır / Tarih: 2016-10-13
Çankırı’da Sokak Hayvanlarına Müjdeli Haber Başkan Dinç’ten

Anne karnından ölüme kadar geniş bir yelpazede hizmet veren Çankırı Belediyesi, sokak hayvanlarına sahip çıkıyor. Hizmet anlayışını sosyal belediyecilik doğrultusunda şekillendiren Belediye Başkanı İrfan Dinç, sadece vatandaşların değil sokak hayvanları da olmak üzere tüm canlıların yaşam standartlarını iyileştirmek için çalışıyor. 

Geçtiğimiz yıllarda hayvan barınağı, kedi evleri, Türkiye’nin ilk hayvan ambulansı gibi birçok hizmeti uygulamaya koyan belediye, şehrin muhtelif noktalarına koyduğu mama ve suluklar ile sokak hayvanlarını susuz bırakmıyor, açlıktan koruyor. Çankırı’da yaşayan vatandaşlar da bu uygulamaya destek veriyor. 

Çankırı Belediyesi olarak hayvan hakları ve onları koruma ile ilgili üzerlerine düşen görevleri hakkı ile yerine getirdiklerine inandığını ifade eden Başkan Dinç, “İlk mobil hayvan kliniğini Çankırı Belediyesi hizmete sunmuştur. Çankırı’da her hangi bir hayvanımızda en ufak bir sıkıntı olduğunda ambulansımız anında yetişmekte, gerekli müdahaleyi ve tedavileri yapmaktadır. Hem mobil kliniğimiz hem de Köpek Bakım Merkezimizde sabit kliniğimiz var. Çankırı Belediyemizdeki iki veterinerimizin birisi mezbahada, diğeri ise tamamen hayvanlarımızın bakımı ve rahatsızlıkları ile ilgili görevlidir. Şehir merkezindeki hayvanlarımızı sağlık kontrolünden geçirerek küpe ve aşılama işlemlerini tamamladık.  Kısırlaştırma çalışmalarımız da devam ediyor. Hayvan barınağımızı yeterli bulmuyoruz. Dünya standartlarında modern bir hayvan barınağı projemizi de tamamlamak üzereyiz. Masum hayvanlarımızın çok daha ilgiye ihtiyaç duyduklarını düşünüyoruz. Arkadaşlarımızın da bu anlayış ile hizmetlerini yerine getirmekteler. Hayvanları koruma gününde tüm insanlarımızı bu hususta daha duyarlı ve bilinçli olmaya ve hayvanlarımızı koruma noktasında daha hassas olmaya davet ediyorum.” ifadelerine yer verdi. 

 

 

Diğer Haberler