İsmail Hakkı ESEN

Çankırı Belediye Başkanı

İsmail Hakkı Esen (d.1970, Çankırı), 4 Nisan 2019’dan beri Çankırı Belediye Başkanı.

 

 

Çocukluk ve Gençlik Dönemi

Yapraklı'nın tanınmış ailelerinden İsmail Hakkı Esen, 1970 yılında ailesinin dördüncü çocuğu olarak Çankırı’da doğdu. İlkokulu Aksu (İlker Tuncay) ilköğretim okulunda, orta öğretimimi Merkez (İsmet İnönü) ilköğretim okulunda, Lise eğitimimi ise Çankırı Teknik Lisesi'nde tamamladıktan sonra 1993 yılında yükseköğrenimini 9 Eylül Üniversitesi’nde tamamladı.  İyi derecede Almanca biliyor.

 

 

Çalışma Yaşamı

Eğitim öğretim hayatını tamamladıktan sonra hizmet için Çankırı’ya dönen İsmail Hakkı Esen, 35 yıl boyunca aile şirketi olan Hilal Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti'nin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüttü. Siyasi faaliyetlerinin yanı sıra ticari hayatındaki başarıları ve sosyal alandaki aktivasyonu ile Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası'nın yönetim kurulu üyeliğine seçildi ve iki dönem Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

 

 

Siyasi Yaşamı

Lise yıllarında Ülkücü hareketle tanıştıktan sonra Milliyetçi Hareket Partisi'ne intisap ederek uzun yıllar boyunca partinin yönetim kademelerinde aralıksız olarak siyasi görevlerde yer aldı.

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Belediye Meclis Üyeliğine seçildi ve akabinde Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği görevini üstlendi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde de MHP’den Çankırı İli Belediye Başkan adayı oldu ve Çankırı halkının güvenoyunu alarak Çankırı Belediye Başkanlığına seçildi.

 

 

Aile Yaşamı

Esen, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Menu

Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği

Kuruluş Politikası

Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği İçme Suyu Arıtma Tesisi Laboratuvarı, standartlara bağlı kalarak TS EN ISO/IEC 17025’in şartlarını bütün personelin katılımı ile gerçekleştirmeye karar vermiş olup çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir. 

Kuruluş Tanıtımı

Laboratuvar, Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği İçme Suyu Arıtma Tesisin Bünyesinde faaliyet göstermektedir.

Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği İçme Suyu Arıtma Tesisi Laboratuvarları İçme suyu ihtiyacını en iyi şekilde karşılamayı ilke edinmiş olan Birliğimiz, 12.01.2005 tarih ve 2005/8353 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile kurularak çalışmalarına başlamıştır. Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği İçme Suyu Arıtma Tesisi Laboratuvarları 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır.

Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği İçme Suyu Arıtma Tesisi Laboratuvarı, deney hizmetini yerleşik laboratuvarda ve su analizleri yapmaktadır. Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği İçme Suyu Arıtma Tesisi Laboratuvarları Kimya Analiz ve Mikrobiyoloji olmak üzere iki birimden oluşmaktadır. Akredite parametrelerin çalışıldığı birimler, Kimya Analiz Laboratuvarıdır.

 

Çankırı Belediyeleri Su ve Hizmet Birliği İçme Suyu Arıtma Tesisi Laboratuvarı, standartlara bağlı kalarak TS EN ISO/IEC 17025’in şartlarını bütün personelin katılımı ile gerçekleştirmeye karar vermiş olup çalışmalarını bu yönde sürdürmektedir.

   

KALİTE POLİTİKASI

 

  • TS EN ISO/IEC 17025 standardın gereklerini yerine getirerek müşterilerin ve tanınmayı sağlayan yasal otoritelerin veya kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayabilecek deney hizmeti vermektir.
  • Müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlayarak, Laboratuvarımızın saygınlığını ve itibarını korumak ve yükseltmektir.
  • Laboratuvar deney hizmetlerini, iyi bir mesleki ve teknik uygulama yaklaşımını esas alarak ulusal ve uluslararası güncel standart metotların kullanımı ile zamanında doğru, güvenilir ve kaliteli olarak vermektir.
  • Kalite, planlama, işbirliği ve koordinasyon anlayışının geliştirilmesi ile verimliliği arttırmayı hedefler.
  • Hizmetin iyi mesleki uygulamalar sayesinde; doğru, tarafsız, çabuk ve güvenilir bir şekilde, müşterilerimizin tescilli haklarının ve bilgilerinin korunmasında tarafsızlık ve gizlilik ilkesi doğrultusunda, ilk defada ve en kısa sürede verilmesini sağlamaktır.
  • Personelin kalite dokümanlarını öğrenmeleri, politika ve prosedürlere uygun olarak çalışmalarını sağlamaktır.
  • Kalitenin ancak ekip çalışması ile sürdürebileceğine inanarak, tüm çalışanların katılımı ve eğitimi sağlamaktır.
  • Kalite Sistemini olumsuz yönde etkileyebilecek her türlü iç ve dış ticari, mali ve diğer baskılardan; laboratuvarın yeterliği, tarafsızlığı ve çalışması ile ilgili olan güveni azaltacak her türlü faaliyetten uzak bulunarak hizmet vermektir.
  • Sürekli iyileştirme, düzeltici ve önleyici faaliyetlerin etkin şekilde yapılması için düzenli iç denetimler ve gözden geçirme çalışmalarını gerçekleştirerek müşteri taleplerinin de değerlendirilmesi ile sürekli hizmet kalitesini iyileştirmek, geliştirmek, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaktır.

 

FR.38 MUSTERI SIKAYET FORMU.Rev.00

FR.30 ANALİZ TALEP - SÖZLEŞME FORMU

LS.13 ANALİZ LİSTESİ_HİZMET KAPSAMI.REV.00

PR.11 SIKAYETLERIN DEGERLENDIRILMESI PROSEDURU.Rev.00

E-BÜLTEN KAYIT