Çankırı Belediyesi

Çankırı Belediyesi’nden Eğitime Her Yerde Tam Destek

Çankırı Belediyesi, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği teknik gezi ve gözlem ile geleceğin inşaat teknikerlerini bilgilendiriyor. Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat bölümünde okuyan 45 öğrenci, akademisyenler ile birlikte içme suyu arıtma tesisini gezdi.  Öğrencilere tesisin üniteleri, işleyişi, içme suyunun hangi aşamalardan geçtiği hakkında bilgi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğünce anlatıldı.

Çankırı Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürlüğü, İnşaat bölümü öğrencileri için teknik bir gezi düzenledi.  İnşaat teknikeri adayı gençler,  derslerde edindikleri teorik bilgileri uygulamalı bir şekilde pekiştirme imkânı buldu. Güldürcek Barajını ve Hidroelektik Santralini de gezen öğrenciler,  HES’in nasıl çalıştığını bizzat yerinde görerek arıtma tesisinin tüm ünitelerini dikkatle inceledi.

Öğrencilerden gelen soruların da yanıtlandığı teknik gezide belediye yetkililerince, eğitime destek için tüm imkânları seferber eden Belediye Başkanı İrfan Dinç’in her daim eğitimin, eğitimcilerin ve öğrencilerin yanında yer almaya devam edeceği ifade edildi.

 

Habere ait diğer görseller:
Haber tarihi: 2017-05-15
Son eklenen 10 haber: