Çankırı Belediyesi

Belediye Mezbahada Tedbir Üst Safhada

Çankırı Belediyesi mezbahasına sevk edilen tüm büyükbaş ve küçükbaş hayvanların kesimleri sağlıklı ve modern koşullarda kesim kurallarına riayet edilerek gerçekleştiriliyor. Hasta olduğu görülen hayvanlar ise denetimli bir şekilde imha ediliyor. 

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte kesimi yapılan hayvan sayısında da artış olması üzerine Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü denetimini artırdı. Sağlık muayenelerinin ardından kesimi gerçekleştirilen büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı standartlarına uygun olarak kontrolden geçtikten sonra mühürlenerek halkın tüketimine sunuluyor.

Belediye Veteriner İşleri Müdür Vekili Ahmet Semerci tarafından yapılan açıklamaya göre; Tarım İl Müdürlüğü ve Belediyenin veteriner hekimleri tarafından kontrolü yapılan bir büyükbaş hayvanda iltihap tespit edildi. Mezbahada uygun koşullarda kesilen hayvanın hasta olduğunun görülmesi üzerine veteriner hekimleri gözetiminde imha edildiği bildirildi. Semerci, Belediye Başkanı İrfan Dinç’in talimatları doğrultusunda, şehrin tek resmi kesimhanesi olan Çankırı Belediyesi mezbahasında hijyenik, kontrol edilebilir, güvenilir,  kolay kesim sağlayan bir ortam ile Çankırılılar için en doğru şekilde hizmet vermeye çalıştıklarını belirtti. Açıklamada; kesimhaneden çıkan ürünlerin vatandaşın sofralarına sağlıklı ve güvenilir bir şekilde ulaştırıldığı da yer aldı. 

 

Haber tarihi: 2016-06-08
Son eklenen 10 haber: