Çankırı Belediyesi

Aşiyan Köprülü Kavşak Projesi Start Alıyor

 

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, yerel seçimlerde sözünü verdiği Aşiyan Köprülü Kavşak Projesi’nin 4 Kasım 2016 tarihinde ihalesinin yapılacağını müjdeledi. Dinç, düzenlediği basın toplantısında  “Çankırı’nın çok önemli bir projesi start alıyor.” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, Belediye Sarayı 4. kat toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya geldi. Başkan Dinç, uygulama projesi belediye tarafından hazırlanan Aşiyan Köprülü Kavşak Projesi’nin Karayolları tarafından ihale edildiğini belirterek ekibi ile birlikte basın mensuplarına proje hakkında teknik bilgiler verdi. 

Çankırı Belediyesi olarak,  şehrin mevcut ve ileri dönemde trafiğini rahatlatmak için sivil toplum kuruluşları da olmak üzere ilgili kurumlar ve kişilerle bir çok toplantı düzenlediklerini hatırlatan Dinç,  “Şehir içi trafik akışı ile ilgili mevcut problemleri çözmek için ekibimiz ile birlikte uzun süredir çalışıyor, bu işe kafa yoruyoruz. Şehrimizde ciddi anlamda trafik problemi yaşanıyor. Aşiyan Köprülü Kavşak Projemiz ile bu probleme kalıcı ve etkin çözüm getirmiş olacağız.   İl Özel İdaresi, DSİ, Karayolları ve şahıs mülkiyetleri ile ilgili eksiklikleri Belediyemize her hangi bir yük ve maliyet getirmeden çözüme kavuşturduk. İhalesi 4 Kasım’da yapılacak proje 1 yıl içerisinde tamamlanacak. Bu projede Çankırı’dan desteğini esirgemeyen değerli Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan Beyefendi’ye, Genel Müdürümüz İsmail Kartal Bey’e, Bölge Müdürümüz Hüsamettin Bey’e, İl Başkanımız Celal Kaman’a,  milletvekillerimize, bu projeyi olgunlaştıran teknik ekibime ve proje firmasına teşekkür ediyorum.  Halkımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Aşiyan Köprülü Kavşak Projesi, sadece Aksu mahallesi ile Karataş’ı değil, şehrin dört yakasını da birleştirecek. Ilgaz’dan Aksu ve Yenimahalle’ye gitmek isteyen veya Aksu’dan Ilgaz’a geçmek isteyen kişi lise kavşağını kullanmadan ulaşımı sağlayabilecek.

 

Olmaz Denen Proje Gerçekleşiyor

Son 3 yıldır toplantılarda da sunumu yapılan projenin eksiklikleri giderilerek son şekli ile Karayollarının onayından da geçmesinin ardından ihalesi yapılacak. Belediye Başkanı İrfan Dinç, 4’lü kavşakların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir proje hazırladıklarını belirterek “Olmaz, yapılamaz denen proje, trafik probleminin çözümü için alternatif önemli bir proje olacak.” diye konuştu. 

Proje, Çankırı Ankara yolu Çankırı şehir geçişinde öngerme kirişli betonarme köprü, toprakarme duvar, betonarme istinat duvar ve üst yapı işleri ile 4 Kasım 2017 tarihine yetiştirilecek. 

 

 

 

Habere ait diğer görseller:
Haber tarihi: 2016-10-13
Son eklenen 10 haber: