Hizmetler / Gençlik Merkezi

Çankırı Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezi, ilk şubesini 2009–2010 yılları arasında kurmuş, daha sonra öğrencilerden gelen yoğun talep üzerine 2010–2011 yılları arasında da merkezin ikinci şubesi açılarak talep karşılanmıştır. Belediye Gençlik Merkezi, şu an lise ve üniversite şubesi ile Çankırı’daki gençlere hizmet vermektedir.

Gençlik Merkezimizin temel amacı; gençlerimizin boş zamanlarını sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle değerlendirmelerini sağlamak, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, gençlik faaliyetlerini planlamak, programlamak, yönetmek, denetlemek, geliştirmek ve bunlarla ilgili organizasyonlar yapmaktır. Kısacası merkezimiz, kişisel ve toplumsal ihtiyaçlara cevap veren sosyal-kültürel bir kurumdur.

Yeniliklere ve gelişmelere açık olan Belediye Gençlik Merkezine gönüllülük esası ile katılan gençler;  sorumluluk almayı, özgüven kazanmayı, grup halinde çalışmayı, sıkı dostluklar geliştirmeyi, projeler hazırlamayı, karşılıklı saygı ve disiplin geliştirmeyi öğrenirken; her üyenin kişisel yeteneği göz önünde bulundurularak iş bölümü yapılması ve özellikle liderlik vasıflarının öne çıkarılması da amaçlanmıştır.

“Önceliğimiz siz gençlerin nitelikli bireyler olmasıdır.” anlayışı ile yola çıkan Belediye Başkanı İrfan Dinç, belediye bünyesinde oluşturduğu Gençlik Merkezinin, üye sayısı ve hizmetleri bakımından, Çankırı’nın en büyük gençlik kuruluşu olarak adından söz ettirirken; lisede okuyan, üniversitenin kapılarını açmaya hazırlanan ve üniversitede okuyan gençlerin eğitim ve öğretim süreçlerinde yanlarında olarak sıkıntılarını en aza indirgemeye yardımcı olmaktadır. 

 

ADRES:

Aksu Mahallesi Hastane Cad. Gülsüm Apt. Altı

Bu kategorideki diğer başlıklar
Çankırı Belediyesi
İşbu sitenin tüm hakları saklıdır. © Çankırı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü